dagger, blade, steel arms

Jaké jsou nejlepší filmy Silvestra Stalone

Silvester Stallone je jedním z nejslavnějších amerických herců, který se proslavil svými výkony ve filmech jako Rambo, Rocky a The Expendables. Jeho filmy jsou známé pro svou akční scénu a silné dialogy. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších filmů Silvestra Stalone, které byste si měli přečíst.

1. Rocky (1976)

Popis: Rocky je americký sportovní film z roku 1976, ve kterém hraje hlavní roli Sylvester Stallone jako Rocky Balboa, boxera z Philadelphie, který se snaží dosáhnout úspěchu v profesionálním boxu. Film byl natočen režisérem Johnem G. Avildsenem a produkován Robertem Chartoffem a Irwinem Winkler.

Hráči: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young

Datum vzniku: 1976

Stopáž: 2 hodiny a 1 minuta

Zajímavost: Rocky byl nominován na deset Oscarů a vyhrál tři z nich, včetně nejlepšího filmu.

2. Rambo: První krev (1982)

Popis: Rambo: První krev je americký akční film z roku 1982, ve kterém hraje Sylvester Stallone jako John Rambo, bývalý voják, který se vrací domů z války a je nucen bojovat proti policii. Film byl natočen režisérem Tedem Kotcheffem a produkován Carolco Pictures.

Hráči: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy

Datum vzniku: 1982

Stopáž: 1 hodina a 32 minut

Zajímavost: Rambo: První krev byl nominován na dva Zlaté glóby a vyhrál jeden z nich.

3. Rocky Balboa (2006)

Popis: Rocky Balboa je americký sportovní film z roku 2006, ve kterém hraje Sylvester Stallone jako Rocky Balboa, bývalý boxer, který se vrací do ringu, aby se postavil svému největšímu soupeři. Film byl natočen režisérem Sylvester Stallonem a produkován Robertem Chartoffem a Irwinem Winkler.

Hráči: Sylvester Stallone, Antonio Tarver, Milo Ventimiglia

Datum vzniku: 2006

Stopáž: 1 hodina a 42 minut

Zajímavost: Rocky Balboa byl nominován na jeden Zlatý glóbus a vyhrál jeden z nich.

4. The Expendables (2010)

Popis: The Expendables je americký akční film z roku 2010, ve kterém hraje Sylvester Stallone jako Barney Ross, vůdce týmu nájemných zabijáků, kteří se vydávají na misi, aby zastavili zločinnou organizaci. Film byl natočen režisérem Sylvester Stallonem a produkován Avi Lerner.

Hráči: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

Datum vzniku: 2010

Stopáž: 1 hodina a 43 minut

Zajímavost: The Expendables byl nominován na jeden Zlatý glóbus a vyhrál jeden z nich.

5. Creed (2015)

Popis: Creed je americký sportovní film z roku 2015, ve kterém hraje Sylvester Stallone jako Rocky Balboa, bývalý boxer, který se stává trenérem Adonise Johnsona, syna svého bývalého soupeře. Film byl natočen režisérem Ryanem Cooglerem a produkován Metro-Goldwyn-Mayer.

Hráči: Sylvester Stallone, Michael B. Jordan, Tessa Thompson

Datum vzniku: 2015

Stopáž: 2 hodiny a 12 minut

Zajímavost: Creed byl nominován na sedm Oscarů a vyhrál jeden z nich.

Všechny tyto filmy Silvestra Stalone jsou skvělé a stojí za to je vidět. Každý z nich má unikátní popis, herce, datum vzniku, stopáž a zajímavost. Pokud jste fanouškem Silvestra Stalone, určitě byste měli tyto filmy vidět.