cinema, movie, camera

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio – herec s nezaměnitelnou osobností

Leonardo DiCaprio je americký herec, producent, aktivista a filantrop. Jeho filmografie je plná nezapomenutelných rolí, které se staly součástí popkultury. Za svou kariéru získal mnoho ocenění, včetně Oscara, Zlatého glóbu, Ceny BAFTA a dalších.

Přehled filmů

Titanic (1997) – Titanic je romantický dramatický film z roku 1997, který režíroval James Cameron. Leonardo DiCaprio v něm hraje Jacka Dawsona, mladého muže, který se zamiluje do Rose DeWitt Bukaterové (Kate Winsletová). Film měl rekordní tržby a získal 11 Oscarů.

Příběh služebnice (2015) – Příběh služebnice je drama z roku 2015, které režírovala a napsala Emma Donoghue. Leonardo DiCaprio zde hraje dr. Nicholase Perraulta, lékaře, který se snaží pomoci mladé ženě, která byla uvězněna v sklepě po mnoho let. Film byl nominován na Oscara a Zlatý glóbus.

Vlk z Wall Street (2013) – Vlk z Wall Street je komediální drama z roku 2013, které režíroval Martin Scorsese. Leonardo DiCaprio zde hraje Jordan Belforta, makléře, který se snaží dosáhnout bohatství a moci. Film byl nominován na 5 Oscarů.

Inception (2010) – Inception je sci-fi thriller z roku 2010, který režíroval Christopher Nolan. Leonardo DiCaprio zde hraje Domina Cobbse, profesionálního zloděje, který se snaží uskutečnit neobvyklý úkol. Film byl nominován na 8 Oscarů.

The Revenant (2015) – The Revenant je drama z roku 2015, které režíroval Alejandro González Iñárritu. Leonardo DiCaprio zde hraje Hugha Glassa, muže, který se snaží přežít v divoké přírodě. Film byl nominován na 12 Oscarů a DiCaprio získal svého prvního Oscara.

Zajímavosti

Leonardo DiCaprio je známý svou vášní pro ekologii a ochranu životního prostředí. V roce 1998 založil nadaci Leonardo DiCaprio Foundation, která se snaží bojovat proti klimatickým změnám a chránit ohrožené druhy.