book, dog, fairy tales

Nejoblíbenější knihy pro děti

1. Harry Potter a Kámen mudrců od J.K. Rowlingové – Harry Potter a Kámen mudrců je první kniha v sérii Harry Potter. Popisuje příběh Harryho Pottera, který se dozvídá, že je čaroděj a musí se vypořádat s nebezpečím, které ohrožuje jeho svět. Autorem knihy je J.K. Rowlingová a byla vydána v roce 1997.

2. Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové – Děti z Bullerbynu je kniha o pěti dětech, kteří žijí ve stejné vesnici. Každý z nich má svůj vlastní příběh a dobrodružství, které prožívají společně. Autorem knihy je Astrid Lindgrenová a byla vydána v roce 1945.

3. Příběh malého králíčka od Beatrix Potterové – Příběh malého králíčka je kniha o malém králíčkovi, který se vydává na dobrodružnou cestu, aby se dostal zpět domů. Kniha popisuje jeho cestu a dobrodružství, která zažívá. Autorem knihy je Beatrix Potterová a byla vydána v roce 1902.

4. Děti z Lípy ulicí od Ericha Kästnera – Děti z Lípy ulicí je kniha o skupině dětí, které se snaží zachránit svůj dům před zákeřným majitelem. Kniha popisuje jejich dobrodružství a úsilí o záchranu. Autorem knihy je Erich Kästner a byla vydána v roce 1929.

5. Malý princ od Antoine de Saint-Exupéryho – Malý princ je kniha o malém princovi, který se vydává na dobrodružnou cestu do vesmíru. Kniha popisuje jeho cestu a jeho setkání s různými postavami. Autorem knihy je Antoine de Saint-Exupéry a byla vydána v roce 1943.

Kniha pro děti je skvělou volbou pro rozvíjení jejich schopností čtení a vyprávění. Každá kniha pro děti má unikátní popis děje, autora a datum vydání. Tento článek ukázal příklady knih pro děti s unikátním popisem děje, autorem a datem vydání.