future, stars, star ship

Jaké jsou nejlepší filmy Jamese Camerona

James Cameron je jedním z nejuznávanějších režisérů všech dob. Jeho filmy jsou plné napětí, akce a dobrodružství. I u nás máme to štěstí, že můžeme sledovat některé z jeho nejlepších filmů. Níže jsou uvedeny 5 nejlepší filmy Jamese Camerona v Českém jazyce.

Titanic (1997)

 

Titanic je historicko-romantický film z roku 1997, který režíroval James Cameron. Film se odehrává na palubě Titaniku, kde se setkávají Jack (Leonardo DiCaprio) a Rose (Kate Winslet). Film sleduje jejich příběh lásky, který je nakonec přerušen tragickou smrtí Jacka. Film byl velmi úspěšný a získal 11 Oscarů.

Avatar (2009)

 

Avatar je sci-fi akční film z roku 2009, který režíroval James Cameron. Film se odehrává na fiktivní planetě Pandora, kde se setkává hlavní hrdina Jake Sully (Sam Worthington) s domorodými obyvateli. Film sleduje jeho cestu, jak se snaží zachránit svůj domov před invazí lidského světa. Film byl velmi úspěšný a získal 3 Oscarů.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

 

Terminátor 2: Den zúčtování je sci-fi akční film z roku 1991, který režíroval James Cameron. Film se odehrává v budoucnosti, kde se setkává hlavní hrdina John Connor (Edward Furlong) s Terminátorem (Arnold Schwarzenegger). Film sleduje jejich společnou cestu, jak se snaží zabránit apokalypse. Film byl velmi úspěšný a získal 4 Oscary.

Terminátor (1984)

 

Terminátor je sci-fi akční film z roku 1984, který režíroval James Cameron. Film se odehrává v budoucnosti, kde se setkává hlavní hrdina Sarah Connor (Linda Hamilton) s Terminátorem (Arnold Schwarzenegger). Film sleduje její cestu, jak se snaží zabránit apokalypse. Film byl velmi úspěšný a získal 1 Oscara.

Aliens (1986)

 

Aliens je sci-fi akční film z roku 1986, který režíroval James Cameron. Film se odehrává na fiktivní planetě, kde se setkává hlavní hrdina Ellen Ripley (Sigourney Weaver) s mimozemskou rasou. Film sleduje její cestu, jak se snaží zabránit invazi mimozemské rasy. Film byl velmi úspěšný a získal 2 Oscary.

Všechny tyto filmy Jamese Camerona v jsou dostupné v Českém jazyce, jsou skvělé a stojí za to je vidět. Ať už máte rádi romantiku, akci nebo sci-fi, tyto filmy vám poskytnou všechno. Takže se ujistěte, že si je pustíte!